SAUNA FIŃSKA (SUCHA)

Temperatura 70-90 ͦ, wilgotność 10-20%

Jeden seans powinien trwać 10-15 min, po czym powinniśmy schłodzić się pod zimnym prysznicem i odpocząć. Zaleca się 2 lub 3 takie seanse.

Działanie sauny na organizm opiera się na cyklicznych zmianach temperatury otoczenia, najpierw jest to temperatura bardzo wysoka prowadząca do nagrzania organizmu a następnie następuje faza ochładzania na zimnym powietrzu lub w chłodnej wodzie. Takie przemienne ogrzewanie i chłodzenie wymusza na organizmie reakcje obronne stanowiąc dla niego pewien rodzaj gimnastyki. Ekstremalne zmiany temperatur zmuszają układ immunologiczny do wytężonej pracy i pobudzają go do wytwarzania przeciwciał. Dzięki temu osoby korzystające z sauny o wiele rzadziej ulegają różnego rodzaju infekcjom i przeziębieniom.

Zalety

 • Sauna pozytywnie działa na kondycję psychiczną i fizyczną, relaksuje.

·        Hartuje i poprawia kondycję fizyczną.

·        Pielęgnuje skórę i poprawia jej wygląd. Dobrze jest przed wejściem do sauny zrobić peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy.

·        doskonale oczyszcza skórę z toksyn, poprawia mikro-krążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem

·        Pobudza aktywność układu krążenia.

·        Wspomaga odchudzanie. Poprzez stopniowe podwyższanie temperatury ciała, polepsza przemianę materii.

·        Ułatwia aktywność hormonalną.

·        Daje efekt masażu mięśniowego, szczególnie przydatny dla osób narzekających na "łamanie w kościach".

·        Przyzwyczaja organizm do zmian temperatury i powoduje iż lepiej znosimy gorące lata i mroźne zimy.       

 

SAUNA MOKRA KOLOROTERAPIA

AROMATERAPIA

Temperatura 60-75 ͦ, wilgotność 30-40%

Jeden seans powinien trwać 10-15 min, po czym powinniśmy schłodzić się pod zimnym prysznicem i odpocząć. Zaleca się 2 lub 3 takie seanse.

 Koloroterapia pomaga uzyskać równowagę energetyczną w okresie rekonwalescencji, osłabienia organizmu, pomaga pokonać stresy, lęki, zaburzenia snu, optymalizuje procesy przemiany materii, uśmierza ataki migreny, leczy bóle - również chroniczne

 Otaczające nas kolory to część widma naturalnej energii emanującej ze Słońca. Wchodzą one w reakcje z naszą własną energią. Od najdawniejszych czasów stosowane do uzdrawiania udowodniły swoją terapeutyczną skuteczność. Nasze oczy przekształcają energię barw w energię chemiczną wzmacniając siły odpornościowe.

Aromaterapia - środowisko sauny stwarza specyficzne warunki, dzięki którym olejki zapachowe przedostają się do organizmu, tzn. dzięki wysokiej temperaturze i regulowanej wilgotności - odpowiednik inhalatora - zapach wnika drogami oddechowymi, natomiast wysoka temperatura rozszerza powierzchowne naczynia krwionośne i zwiększa potliwość, co ułatwia wnikanie olejku do wnętrza organizmu poprzez skórę..

Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych.

Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Mogą być podstawowym środkiem leczniczym w stanach długotrwałego przygnębienia, rozdrażnienia, stresu i przemęczenia. Mogą być również stosowane jako podstawowy lub wspomagający środek w leczeniu wielu schorzeń.

 • Leśna Ryba Sp. z o.o. SK
  Stara Jedlanka 23
  21-109 Uścimów
 • Tel: (81) 852 32 02
  Kom: 533 130 328
  Email:    info@lesnaryba.pl