Lublin – (49 km, trasa 19) – miasto o długiej historii, z wieloma zabytkami. Obecnie jedno z ważniejszych centrum studenckich. Idealne miejsce na jednodniową lub weekendową wycieczkę - www.lublin.eu.

Stare Miasto –
wspaniałe miejsce z rynkiem i uliczkami pamiętającymi XVI/XVII wiek, z dużą ilością restauracji, pubów, kawiarni. Od niedawna w okresie wakacyjnym miejsce niezliczonych koncertów, jarmarków, przedstawień.

Zamek Lubelski i Muzeum Lubelskie - www.zamek-lublin.pl, górujący nad Starym Miastem zamek z 1824-1826 wybudowany w stylu neogotyku angielskiego w którym znajduje się teraz Muzeum Lubelskie. Jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie jest znajdujący się na terenie muzeum, Kościół Trójcy Świętej nazywany Kaplicą Zamkową z drugiej połowy XIV wieku, we wnętrzach zachowały się bezcenne malowidła bizantyńsko-ruskie.

Ogród botaniczny - www.garden.umcs.lublin.pl położony niedaleko Muzeum Wsi Lubelskiej, piękne miejsce na spacer wśród niezwykłych zbiorów roślin.

Muzeum Wsi Lubelskiej położone na bardzo malowniczych wzgórzach prezentuje cały przekrój dawnej wiejskiej kultury Lubelszczyzny, znajdują się tu także min. cerkwia greckokatolicka z Tarnoszyna, zabudowa dworska XVIII wieku, remiza strażacką z Bedlna wraz z ekspozycją z 1936 r., XVII-wieczny kościoła z Matczyn oraz wiele innych ekspozycji, więcej na www.skansen.lublin.pl.

Państwowe Muzeum na Majdanku
www.majdanek.pl, ważne miejsce na mapie Lublina, upamiętniające istniejący w czasie II Wojny Światowej hitlerowski obóz koncentracyjny.
  • Leśna Ryba Sp. z o.o. SK
    Stara Jedlanka 23
    21-109 Uścimów
  • Tel: (81) 852 32 02
    Kom: 533 130 328
    Email:    info@lesnaryba.pl